Вчера во 11:45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на крстосницата од магистралниот пат Охрид-Кичево со ул. „Марксова“ во Кичево, патничко возило „хјундаи“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Б.Џ. (80) од с. Црвивци, Кичевско, удрило во велосипед управуван од С.Д. (77) од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Медицински центар Кичево. По овластување на јавен обвинител ...

75-годишник е тешко повреден по судар меѓу неговото и возило на 18-годишен возач. - На 12.06.2024 во 10.20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на ул.,,Браќа Миладинови“ во Делчево се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген бора“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.К.(18) од село Град, делчевско и патничко возило „хјундаи“ со штипски регистарски ознаки, управувано од А.Д. (75) од село ...

Вчера во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21.30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР ...

На 10.06.2024 во 15:26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21:30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од ...

Вчера во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21.30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР ...

На 10.06.2024 во 15:26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21:30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од ...

Вчера во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21.30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР ...

На 10.06.2024 во 15.26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21.30 часот на бил.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител, извршен бил увид од увидна екипа од ...

На 10.06.2024 во 15:26 часот во СВР Тетово било пријавено дека на 07.06.2024 околу 21:30 часот на бул.„Илинденска“ во Тетово, патничко возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од И.И.(25) удрило во електричен тротинет управуван од малолетник, двајцата од Тетово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во Клинички центар Тетово. По насоки на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од ...

Седумдесет и седумгодишен велосипедист е тешко повреден откако бил удрен во Кичево. „Вчера во 11.45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на крстосницата од магистралниот пат Охрид – Кичево со ул.„Марксова“ во Кичево, патничко возило „хјундаи“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Б.Џ.(80) од с.Црвивци, кичевско, удрило во велосипед управуван од С.Д.(77) од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил ...

Вчера во 11.45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на крстосницата од магистралниот пат Охрид – Кичево со ул.„Марксова“ во Кичево, патничко возило „хјундаи“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Б.Џ.(80) од с.Црвивци, кичевско, удрило во велосипед управуван од С.Д.(77) од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Медицински центар Кичево. По овластување на јавен обвинител ...

Вчера во 11.45 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на крстосницата од магистралниот пат Охрид – Кичево со ул.„Марксова“ во Кичево, патничко возило „хјундаи“ со кичевски регистарски ознаки управувано од Б.Џ.(80) од с.Црвивци, кичевско, удрило во велосипед управуван од С.Д.(77) од Кичево. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Медицински центар Кичево. По овластување на јавен ...