Ејсап Роки сними кампања за Bottega Veneta за Денот на таткото. Славниот рапер го придружуваа неговите слатки синчиња кои ги има со Ријана. 35-годишниот музичар позираше за фотографии и си играше со 2-годишниот Риза и 10-месечниот Рајот. Двете момчиња носат бело боди на кое пишува „Најдобар татко“. Видео: „До сите татковци кои се осмелуваат да сонуваат и до сите татковци кои се осмелуваат да сакаат“ – напиша Ејсап. Ријана и Ејсап го добија ...

Кетрин Зета-Џонс и Мајкл Даглас го продаваат нивниот дом во Њујорк. Славните актери одлучија да се збогуваат со семејната куќа откако нивните деца се иселија од неа и повеќе не живеат со нив. „Кога го купував овој дом, знаев дека нашето семејство ќе има многу среќни моменти тука. И имаше. Сега, кога нашите син и ќерка го напуштија семејното гнездо, сметам дека е вистинско време за продажба“ – изјавила Кетрин. Таа ја купи оваа куќа во 2019 година ...

Врската на Перо Антиќ и Сања Ристиќ станува сè посериозна и посериозна. Македонскиот пар, кој периодов ќе ја прослави првата годишнина, уживаше на одмор во Анталија, Турција. Вљубените партнери споделија фотографии од летните авантури и посетата на аквариумот во Анталија. Перо го придружуваа два од трите сина од бракот со Ружица Максимовска, додека Сања беше со нејзините синчиња кои ги има со поранешниот сопруг – ракометарот Дејан Пецаковски. ...

Шер и Александар Едвардс беа дел од гостите на холивудската премиера на „The Bikeriders“. 78-годишната легендарна музичарка и нејзиниот 40 години помлад дечко носеа моторџиски кожени јакни додека позираа пред фоторепортерите. Парот си размени бакнеж и прегратки, стоејќи пред мотори. Шер изгледаше младолико, иако наближува кон деветтата деценија од нејзиниот живот. Славната музичарка се запозна со ѕвездата од филмот, Остин Батлер. „The ...

Блејк Лајвли присуствуваше на фестивалот за книги „Book Bonanza“, за да го промовира новиот филм снимен по книгата „Ова завршува со нас“ од Колин Хувер. Харизматичната актерка ги истакна тонираните долги нозе во мини креација од Balmain и измами многу комплименти. Во својот стајлинг, 36-годишната филмска ѕвезда не пропушти да додаде и сандали од омилениот дизајнер Кристијан Лобутин. Покрај Блејк, дел од панел-дискусијата беше и самата Колин ...

Даниел Редклиф и неговата долгогодишна партнерка Ерин Дарк присуствуваа на доделувањето на наградите Тони. 34-годишниот актер, познат по улогата на Хари Потер, со 39-годишната актерка прегрнати позираа пред фоторепортерите во Линколн центарот во Њујорк. Даниел беше поканет на настанот како добитник на првата Тони награда за улогата во мјузиклот „Merrily We Roll Along“. Даниел и Ерин се во врска од 2012 година и заедно имаат едногодишен син. Пред ...

Брук Шилдс привлекуваше погледи со невообичаената модна комбинација на доделувањето на театарските награди Тони. 59-годишната актерка зачекори на свеченоста во елегантна жолта креација, која ја искомбинира со удобни Крокс кломпи, поради нејзината неодамнешна операција на двете стапала. „Не можев да го направам ова на високи потпетици“ – напиша Брук. Пред два дена, Шилдс сподели фотографија на која носи протези на двете нозе. View this post on ...

Анџелина Џоли беше специјална гостинка на 77-мото издание на наградите Тони, каде претставата „The Outsiders“, на која работеше како продуцентка, беше номинирана во 12 категории. 49-годишната актерка пристигна на манифестацијата со својата 15-годишна ќерка Вивиен. Таа ѝ беше асистентка за време на работењето на претставата, па затоа гордо позираше со неа пред фоторепортерите. Убавата холивудска ѕвезда изгледаше како божица во кадифена креација ...

Семејството на Дарко Велковски и Тамара Чуприна се прошири со уште еден мал член. 28-годишниот фудбалер и неговата избраничка добија уште едно синче, кое го доби името Видан. Бебенцето се роди вчера, а веста на Instagram ја објави Тамара. „16/6/2024 Видан Велковски“ – напиша таа. Дарко и Тамара имаат и двегодишно синче кое се вика Ведран. Парот стапи во брак во јануари 2022 година, а направи свадбена прослава во јули минатата година. ФОТО: ...

Како да ги користиме своите крилја, најдобро може да научиме од брендот кој 140 години со секоја нова колекција не само што ги надминува очекувањата, туку постојано отвора нови хоризонти. Тоа ни се потврди и минатата вечер во уникатниот простор на Аудиокултура каде мал избран круг на љубители на часовници имаа ексклузивна можност први да ги погледнат новитетеите на Брајтлинг на интимна вечера подготвена од шеф Алекс Пуци. Вечерата започна со ...

Приказна од Белград го обиколува Балканот и апелира почесто да ја покажуваме нашата хумана страна, бидејќи нашето малку, за некого значи многу. Момче веќе неколку дена има поставено тезга и продава колачи, лимонада и играчки, сè со цел да собере парични средства за лекувањето на неговата мајка болна од рак. Фотографиите од добродушното момче, кое со сите сили се бори да ѝ помогне на мајка си, деновиве се распространија на интернет. Милан доби и ...

Петар Грашо и Хана Хуљиќ го очекуваат второто дете. Хрватските музичари уште во април ја соопштија убавата вест дека летово ќе добијат принова, но дури сега го открија полот на бебенцето. Во изјава за IN magazine, 48-годишниот пејач откри дека со саканата очекуваат момче. Нивното прво дете е женско и се роди во јули 2022 година. Запрашан како се чувствува неговата сопруга, тој рекол: „Како е Хана? Како секоја трудница. Еден ден ѝ се јадат ...

Реакцијата на девојка со Даунов синдром, кога ќе добие покана за роденденска забава, нема да ве остави рамнодушни. Пресреќната тинејџерка рони солзи-радосници во видеото снимено од нејзината мајка. Во целиот свој живот, 15-годишната Мејси била поканета само на неколку роденденски прослави, па токму поради тоа, ова ѝ донело неизмерна радост. „Вчера, Мејси влезе во автомобилот и ми покажа покана за роденденска забава од другарче од училиштето. Не ...

Кога се има желба за нешто, сè е возможно. 9-годишната Лена од Обреновац е најмладиот бурек мајстор во Србија и сонува да ја продолжи семејната традиција. Вредното девојче започнало да прави ситни печива на 5-годишна возраст, а сега успешно приготвува пити и буреци кои се продаваат во семејната пекара. Лена оди на училиште, а по часовите ја посетува пекарата на нејзиниот татко, каде го прави она што најмногу го сака – бурек. Вештините и страста ...

Јелена Ѓоковиќ има мала „улога“ во вториот дел од анимираниот филм „Inside Out“ (U mojoj glavi). 37-годишната Србинка го позајми својот глас за еден од ликовите во верзијата синхронизирана на српски јазик. На премиерата на филмот во Белград, сопругата на Новак Ѓоковиќ изгледаше модерно и шик. Нејзиниот моден избор за оваа пригода вклучуваше костум во ментол нијанса, кратка бела маичка, бели сандали и бела чантичка. Нема слични статии. Види ...

Видео од мажи поставени на симулатор за менструални болки стана хит онлајн. Инфлуенсерката Нина Скочак, која се кандидираше за Европскиот парламент, им постави на момците од хрватскиот подкаст „3soma“ апарат кој им ги симулираше болките кои жените ги искусуваат секој месец. Нина постепено им го зголемува интензитетот на болките на мажите за да ги види нивните реакции. @ninaskocak Ovu nedjelju zaokruži 21 jer nam je ova tema važna @3SOMA hvala na ...

Џесика Алба започна со промоција на својот нов филм „Trigger Warning“. 43-годишната актерка зрачеше со шарм и харизма на премиерата во Лос Анџелес, каде ја имаше поддршката од семејството. На настанот, таа зачекори во црна модна комбинација со елегантни панталони и атрактивен корсет. Алба позираше со сопругот Кеш Ворен и нивните две ќерки Хевен и Хонор. 16-годишната Хонор носеше кариран фустан и црни чевлички, додека 12-годишната Хевен избра ...

Семјуел Афлек доби огромна поддршка од своето семејство на церемонијата по повод неговото завршување на основното училиште. Синот на Бен Афлек и Џенифер Гарнер, кои се разделија во 2015 година, ги собра на едно место сите свои блиски личности. Џенифер Лопез пред училиштето пристигна со своите близнаци Макс и Еми одделно од својот сопруг и дополнително ги засили гласините дека тие се разделени и живеат одделно. Гарнер пристигна сама облечена во ...

Пилонидалниот синус претставува хронична инфективна состојба која се карактеризира со формирање на циста или абсцес во предел на глутеалната или интерглутеалната регија. За оваа состојба постојат уште неколку компликувани стручни изрази (пилонидална циста, сакрококцигеална фистула), но всушност се работи за појавата широко позната како враснато влакно. Оваа состојба претставува формирање на цистична творба или ограничено гнојно воспаление ...

Никола Перевски – Пере има за што да се радува. Неговото семејство е богато со дечиња, а денес неговата најмала ќерка го слави првиот роденден. По тој повод, пејачот од Нокаут сподели неколку фотографии и порака: „Среќен прв роденден на мојата прекрасна четврта ќерка, драга моја Ирис! Твојата насмевка е нашето сонце, твојата смеа е нашата радост.“ „Нека твојот живот биде исполнет со љубов, среќа и благослови. Горд сум што сум твој татко и што ја ...

Мајката на Бен Афлек и неговата поранешна сопруга Џенифер Гарнер сè уште имаат огромна почит една кон друга. 52-годишната актерка беше фотографирана додека се прегрнуваше со поранешната свекрва Крис откако случајно налета на неа и на Бен пред училиштето на нивните деца во Санта Моника. Тоа беше последниот училиштен ден на нивниот 12-годишен син Семјуел. View this post on Instagram A post shared by The Celebrity Finder (@thecelebrityfinder) Иако ...

Димитар Андоновски и Александар Тарабунов снимија заедничка песна. Македонските пејачи, кои соработуваат веќе неколку години, сега ќе ја освојуваат публиката со песната „Ќе преживеам“. Слушнете ја песната и погледнете го спотот кој се снимаше минатиот месец: И за текстот и за музиката се погрижија самите пејачи. „Песната се создаде спонтано додека лежев на плажа. Добив идеја за еден дел, потоа седнавме со Диме и буквално во еден ден идејата се ...

Софија Вергара има поддршка каде и да се појави. На промотивен настан во Лос Анџелес, организиран од брендот Toma, атрактивната Колумбијка беше придружувана од синот Маноло. 51-годишната ѕвезда од „Modern Family“ и „Griselda“ ги истакна облините во црна комбинација со проѕирен корсет. Монохроматската комбинација таа ја разби со впечатливи сандали од Долче и Габана. Нејзиниот 32-годишен син носеше елегантен костум и бела кошула. Покрај Маноло, со ...

Софи Ван де Вајер е дама со софистициран стил кој ја прави модна ѕвезда во секое друштво. 58-годишната блогерка и стилистка од Белгија плени со внимателно избрани модни парчиња, комбинирани со голема посветеност. Софи вели дека сака да ги инспирира жените над 50 години и да им покаже дека стилот и животот само се подобруваат со годините. „Како стилски експерт, мојата цел е да ги инспирирам жените со мојот софистициран животен стил. Мојот стил е ...

Ријана не се плаши да ја покаже својата природна коса без перики и надградби. На лансирањето на новата линија за коса на нејзиниот бренд Fenty, 36-годишната пејачка привлекуваше погледи со кратката фризура. Таа беше облечена во бордо миди фустан кој го комбинираше со складна јакна и накит од Sabyasachi. Нејзината линија е инклузивна и наменета за сите типови коса. „Знаете колку ми значи менувањето на фризура. Сум ја имала речиси секоја текстура, ...

Камила Алвес има своја мини копија. Сопругата на Метју Меконахи беше фотографирана во Њујорк со ќерката Вида, а нивното заедничко појавување привлече големо внимание. 41-годишниот модел и 14-годишното девојче избраа ускладени модни стајлинзи во црвена боја, кои ги надополнија со црни обувки. Дуото мајка-ќерка се упатуваше на модното шоу на Hermès. „Прекрасни мајка и ќерка“, „Таа е твоја мини копија“ и „Убава мајка, убава ќерка“ - се дел од ...

Драган Спасов-Дац и Александар Митевски приредија убаво изненадување во Кавадарци. Македонските музичари се појавија на прославата по повод 30-годишнината од матурата на гимназијата „Добри Даскалов“ од Моклиште. На својот Facebook профил, тие споделија кратко видео и фотографија од атмосферата. „Синоќа бевме изненадување за 30-годишнината на матурантите од гимназијата ‘Добри Даскалов’ од Кавадарци во преубавото Моклиште. Прекрасна енергија, ...

Поголемата ќерка на Џесика Алба наполни 16 години. 43-годишната актерка не пропушти да го одбележи специјалниот датум кога стана мајка. На социјалните мрежи, Алба сподели видео составено од стари снимки и кадри од нејзината ќерка Хонор. Во описот, таа напиша: Моја слатка 16-годишна Хонор. Плачам додека го пишувам ова. Најнежното чувство на светот е да бидам твоја мајка. Твојот сладок, но мудар карактер од првиот ден дозволува да ти бидат блиску ...

Една година откако ѝ се извини на девојката Бруна Бјанкарди што ја изневери во бременоста, Нејмар заедно со неа направи крштевка за ќеркичката Мави. 32-годишниот фудбалер и 30-годишната инфлуенсерка споделија фотографии и видео од прославата со роднините и пријателите, која се одржа во Саун Пауло, Бразил. Среќните родители и 8-месечното девојче беа облечени во бела облека за црковната церемонија. Малата Мави изгледа преслатко. View this post on ...

Да, вистина е! Доколку имате проблем со: Можно е решавање на сите овие состојби без класична операција. Оваа револуционерна метода (интервенција) ја спроведува д-р Синоличка Џамбазова која од неодамна е дел од тимот ортопеди во Клиника Жан Митрев. Таа е единствениот хирург за рака на Балканот која ги решава и најсложените проблеми со рацете со оваа специјална оперативна техника без користење на нож (скалпер). Што треба да знаете за самата ...

Скопје

24ᴼ/24ᴼ
0.51
61%
1019

Белград

27ᴼ/25ᴼ
0.51
66%
1017

Софија

21ᴼ/21ᴼ
0.51
64%
1020

Сараево

28ᴼ/28ᴼ
0.61
37%
1016

Љубљана

25ᴼ/21ᴼ
1.54
76%
1020

Атина

31ᴼ/30ᴼ
5.81
35%
1012

Тирана

24ᴼ/24ᴼ
1.03
69%
1016

Подгорица

27ᴼ/24ᴼ
2.57
57%
1016
Currency

61.5893

Currency

57.3396

Currency

72.9517

Currency

38.2804

Currency

41.8371

Currency

64.7867

Currency

7.90494

Currency

0.68496

Currency

0.36346

Currency

0.52635

Currency

1.76191

Currency

0.68733