Сподели Слични вести НОВА ТРАГЕДИЈА ЈА ВОЗНЕМИРИ МАКЕДОНСКАТА ЈАВНОСТ: Се самоуби маж кој тешко повреди 25-годишна девојка, таа се бори за живот на Клинички пред 16 минути Заменик градоначалник сам се пријави во полиција за злоупотреба на положбата пред 3 часа Четири лица, меѓу кои и малолетник, добија повреди во сообраќајната несреќа што се случи синоќа во скопската населба Ѓорче Петров. Како што соопшти МВР, во несреќата ...

Сподели Слични вести Заменик градоначалник сам се пријави во полиција за злоупотреба на положбата пред 3 часа НАЈНОВА ВЕСТ: Обид за убиство на девојка утрово во Македонија – Еве ги деталите пред 9 часа Се самоуби 38-годишниот маж, попладнево во неговиот стан во Велес на улица „Андон Шурков“, кој утрово тешко ја повреди својата 25-годишна невенчана сопруга, која се бори за нејзиниот живот во Клинички во Скопје. Информацијата за ...

Сподели Слични вести НАЈНОВА ВЕСТ: Обид за убиство на девојка утрово во Македонија – Еве ги деталите пред 6 часа ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Десетгодишно дете било погодено од гром на плажа во близина на Волонгонг, Австралија пред 6 часа Заменик-градоначалникот на Сплит, Бојан Ивошевиќ на Фејсбук објави дека поднел кривична пријава против себе. „Денеска отидов во 1-ва полициска станица во Сплит и се пријавив за кривично дело злоупотреба ...

Сподели Слични вести НАЈНОВА ВЕСТ: Обид за убиство на девојка утрово во Македонија – Еве ги деталите пред 9 минути ТРАГЕДИЈА: Десетгодишно дете било погодено од гром на плажа во близина на Волонгонг, Австралија пред 11 минути Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека високиот претставник во Босна и Херцеговина, Кристијан Шмит е „лажго и измамник“. „Само измамник и лажго како Кристијан Шмит може да каже дека 9-ти ...

Сподели Слични вести НАЈНОВА ВЕСТ: Обид за убиство на девојка утрово во Македонија – Еве ги деталите пред 9 минути Додик: Шмит е лажго и измамник пред 13 минути Десетгодишно дете било погодено од гром на плажа во близина на Волонгонг. Службата за брза помош во Нов Јужен Велс соопшти дека несреќата се случила откако невреме ја погодило областа. Болничарите биле на местото на настанот и го реанимирале малото момче. Од полицијата ...

Сподели Слични вести ТРАГЕДИЈА: Десетгодишно дете било погодено од гром на плажа во близина на Волонгонг, Австралија пред 11 минути Додик: Шмит е лажго и измамник пред 13 минути Утрово во Општа болнциа Велес, со возило на Итната помош била донесена пациентка, која имала прострелна рана, пренесува порталот Тирековмирече. „ВО 8.30ч. донесена е девојка на 25 годишна возраст, на одделението за хирургија. Дадена е неопходна ...

Сподели Слични вести Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес пред 15 минути МВР НА НОЗЕ: Исчезна млада девојка – еве ги деталите пред 13 часа Против 60-годишен скопјанец Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за кривични дела – Тешка телесна повреда од член 131 став 1 и Противправно лишување од член 140 став 1 од Кривичниот законик. На 23 јануари, во неговиот дом, осомничениот повикал на кафе една ...

Сподели Слични вести МВР НА НОЗЕ: Исчезна млада девојка – еве ги деталите пред 13 часа НЕВИДЕН УЖАС: Пронајдено e тело на малолетник, за убиството е осомничен негов врсник – Голема трагедија во Германија пред 13 часа Овен Некој немир се вовлече во мислите, не можете да сфатите што е тоа што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа најдобро е да ги избркате тешките мисли и да го поминете денот ...

Сподели Слични вести НЕВИДЕН УЖАС: Пронајдено e тело на малолетник, за убиството е осомничен негов врсник – Голема трагедија во Германија пред 1 час Уште една трагедија на улиците: Велосипедист почина откако бил прегазен – возачот избегал од местото на несреќата пред 3 часа Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на 21 годишна скопјанка, откако вчера утрото во полициска станица било пријавено нејзиното исчезнување. Педесетипет ...

Сподели Слични вести Уште една трагедија на улиците: Велосипедист почина откако бил прегазен – возачот избегал од местото на несреќата пред 2 часа (ФОТО) По 6 години поминати во кома, почина младиот Мирко кој доживеа кобна несреќа на Копаоник во 2017 пред 2 часа Утрово во селото Блуменау е пронајдено тело на 14-годишното момче кое вчера било прогласено за исчезнато. Полицијата се сомнева на убиство, а главен осомничен е уште ...

Сподели Слични вести (ФОТО) По 6 години поминати во кома, почина младиот Мирко кој доживеа кобна несреќа на Копаоник во 2017 пред 25 минути НОВ УЖАСЕН НАСТАН ЈА ВОЗНЕМИРИ МАКЕДОНИЈА: Ја прекинала врската, па ја претепал неа и нејзиното дете – Еве ги деталите пред 2 часа Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил ...

Сподели Слични вести НОВ УЖАСЕН НАСТАН ЈА ВОЗНЕМИРИ МАКЕДОНИЈА: Ја прекинала врската, па ја претепал неа и нејзиното дете – Еве ги деталите пред 2 часа ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Затвореник избеган од Идризово убил човек во Скопје пред 2 часа Мирко Палчиќ (32) од Нов Белград почина вчера откако помина шест години во кома поради тешка повреда на главата. Младиот човек имаше страшна несреќа на Денот на вљубените во 2017 ...

Сподели Слични вести ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Затвореник избеган од Идризово убил човек во Скопје пред 35 минути Трагедија: Пронајдено тело во безживотна состојба – еве ги деталите пред 36 минути Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Кавадарци за кривично дело – Насилство од член 386 став 6 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Откако претходно ...

Сподели Слични вести ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Затвореник избеган од Идризово убил човек во Скопје пред 6 минути Јакимовски предупредува: Бугарија спрема провокација на 4 февруари на гробот на Гоце Делчев, мора да ја спречиме пред 2 часа На 24.01.2023 во 19.52 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот во кој престојувал на ул.„Марко Цепенков“ во Скопје бил пронајден починат С.К.(56) од Скопје. Смрт без видливи ...

Сподели Слични вести Трагедија: Пронајдено тело во безживотна состојба – еве ги деталите пред 8 минути Јакимовски предупредува: Бугарија спрема провокација на 4 февруари на гробот на Гоце Делчев, мора да ја спречиме пред 2 часа Расчистено кривично дело „убиство“, поднесена кривична пријава Денеска (25.01.2023) од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал- Одделение за к-рв-ни и с-ек-суал-ни деликти при ...

Сподели Слични вести (ФОТО) СТРАШНА НЕСРЕЌА: Авион се урна на фарма при што загинаа две лица – Трагедија на Филипините пред 1 час (ФОТО) ЕМОТИВНО: Постарата сестра на Тоше однесе торта на неговиот гроб со одредена симболика пред 2 часа Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, апелира до власта на 4 февруари превентивно да делува и да ги сопре најавените автобуси од Бугарија за да се избегнат инц иденти. Тој воедно предупреди доколку не ...

Сподели Слични вести (ФОТО) ЕМОТИВНО: Постарата сестра на Тоше однесе торта на неговиот гроб со одредена симболика пред 46 минути Овие хороскопски знаци ќе “пливаат” во пари до крајот на месецов – Дали сте меѓу нив? пред 3 часа Авион на филипинските воздухопловни сили се урна на фарма северозападно од Манила, при што загинаа две лица. Авионот „сф-260“ бил на тренинг-лет од аеродромот „Сангли“ во провинцијата Кавит јужно од Манила ...

Сподели Слични вести Овие хороскопски знаци ќе “пливаат” во пари до крајот на месецов – Дали сте меѓу нив? пред 2 часа ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ДА ПОМОГНЕМЕ: Изгоре семејната куќа на четиричлено семејство (ФОТО) пред 3 часа Дора, постарата сестра на музичката легенда Тоше Проески, денес објави фотографија од роденденската торта која ја направила по повод неговиот 42-ри роденден, објави ФОКУС. Веќе 15-та година, откако Тоше не е ...

Сподели Слични вести ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ДА ПОМОГНЕМЕ: Изгоре семејната куќа на четиричлено семејство (ФОТО) пред 1 час „Ангел си ти“ – музичко-сценски настан во Крушево за 42-от роденден на Тоше пред 2 часа 1, Овен Со Уран во транзит оваа недела, Овенот ќе добие големи финансиски промени. Колку повеќе пари заработувате, толку повеќе одговорности ќе преземе Овенот. Треба да трошите мудро и да работите повеќе. Кога Уран е во транзит ...

Сподели Слични вести „Ангел си ти“ – музичко-сценски настан во Крушево за 42-от роденден на Тоше пред 29 минути Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес пред 1 час Семејство со две дечиња од скопската населба Гоце Делчев остана без кров над глава откако пред два дена во пожар им изгоре семејната куќа. Пожарот за кратко време бил ставен под контрола и било спречено истиот да се прошири на останатите куќи кои се ...

Сподели Слични вести Дневен хороскоп: Еве што предвидуваат ѕвездите за денес пред 59 минути ТРАГЕДИЈА: Куче застанало на пушка и убило ловџија пред 13 часа Со крводарителска акција, со почит на неговото вечно почивалиште, промоција на уметнички дела и со музичко-сценскиот настан насловен „Ангел си ти“ денеска во Спомен-домот „Тодор Проески“ на Гумење во Крушево ќе бидат одбележани 42 години од раѓањето на големата македонска и ...

Сподели Слични вести ТРАГЕДИЈА: Куче застанало на пушка и убило ловџија пред 12 часа Газдата му дал 23.500 евра да ги предаде на колега, а тој исчезнал со парите пред 15 часа Овен Вие сте оптоварени со работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може уште повеќе да ја отежне ситуацијата, не само за вас туку и за околината. За да избегнете непријатност, мора да одолеете на бројни искушенија и провокации. Не влегувајте во ...

Сподели Слични вести Газдата му дал 23.500 евра да ги предаде на колега, а тој исчезнал со парите пред 3 часа Македонските граѓани ќе добијат електронски идентитет пред 3 часа Ловџија од Канзас бил пронајден мртов во својот автомобил во саботата, а локалните шерифи утврдиле дека тој умрел кога неговото куче случајно згазнало на чкрапалото на пушката. Неименуваниот маж од Вичита бил пронајден во близина на населбата Геуда ...

Сподели Слични вести Македонските граѓани ќе добијат електронски идентитет пред 31 минута ВО СТОКХОЛМ ОДРЖАН СОБИР ЗА ОДДАВАЊЕ ПОЧИТ НА КУРАНОТ пред 37 минути Скопјанец противправно присвоил 23.500 евра од фирмата каде што работел, соопшти МВР. Имено вчера во Полициската станица Гази Баба, правен застапник на фирма од Скопје пријавил дека С.С. од Скопје – вработен во фирмата противправно присвоил 23.500 евра пари од фирмата. ...

Сподели Слични вести Македонските граѓани ќе добијат електронски идентитет пред 41 секунда ПАДНА ОДЛУКА: Предвремена исплата на пензиите – еве кога парите ќе легнат на сметките на македонските пензионери пред 31 минута Пред турската амбасада во Стокхолм, главниот град на Шведска, се одржа митинг за оддавање почит на Куранот. Програмата беше заеднички организирана од турски невладини организации активни во таа земја. И тоа како ...

Сподели Слични вести ВО СТОКХОЛМ ОДРЖАН СОБИР ЗА ОДДАВАЊЕ ПОЧИТ НА КУРАНОТ пред 6 минути ПАДНА ОДЛУКА: Предвремена исплата на пензиите – еве кога парите ќе легнат на сметките на македонските пензионери пред 31 минута Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за внатрешни работи, за потребата од изработување План за воспоставување Национален електронски идентитет за секој граѓанин и го разгледа и ...

Сподели Слични вести Младо момче тешко повредено во сообраќајна незгода – Еве ги деталите пред 35 минути НОВА ТРАГИЧНА ВЕСТ: Маж почина во странство на рацете на својата ќерка – потребни се пари за транспорт на телото пред 1 час На денешната седница, на предлог на Министерството за труд и социјална политика, Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензиите за месец јануари 2023 ...

Сподели Слични вести НОВА ТРАГИЧНА ВЕСТ: Маж почина во странство на рацете на својата ќерка – потребни се пари за транспорт на телото пред 49 минути Пендаровски: Милков кога ќе има време може да прошета до Ваташа пред 2 часа На 23.01.2023 часот во 20.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Јане Сандански“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ...

Сподели Слични вести Пендаровски: Милков кога ќе има време може да прошета до Ваташа пред 1 час Џафери: Јас на Ахмети ќе му се обраќам со команданте, и тоа е моја работа пред 2 часа Шеесет и шестгодишниот Наце Трајковски кој отишол да ги посети својата ќерка и внуците за на Малта за празниците ненадејно починал на во неделата на 22-ри јануари на рацете на својата ќерка и зетот. -Ве повикувам сите да ја покажете својата ...

Сподели Слични вести Џафери: Јас на Ахмети ќе му се обраќам со команданте, и тоа е моја работа пред 47 минути ТРАГЕДИЈА: Македонец почина на граница – Се приближил до контролниот пункт и паднал пред 2 часа Претседателот Стево Пендаровски го упати шефот на бугарската дипломатија, Николај Милков да прошета до Ваташа, каде е извршен масакарот на 12 млади лица во 1943 година. Ова доаѓа по изјавата на Милков кој кажа дека во Македонија се ...

Скопје

1ᴼ/1ᴼ
0.51
87%
1009

Белград

0ᴼ/-1ᴼ
2.57
99%
1010

Софија

0ᴼ/-1ᴼ
2.06
95%
1009

Сараево

0ᴼ/0ᴼ
1.91
100%
1011

Љубљана

0ᴼ/-2ᴼ
1.54
82%
1014

Атина

11ᴼ/6ᴼ
4.02
92%
1004

Тирана

6ᴼ/6ᴼ
1.03
81%
1005

Подгорица

7ᴼ/5ᴼ
5.14
45%
1007

61.5431

56.5828

70.0495

40.2043

42.423

61.3604

8.34124

0.81689

0.43445

0.52402

3.009

0.69345

Злато

60086 $/kg

Сребро

744 $/kg

Платина

31807 $/kg

Паладиум

53389 $/kg

Иридиум

189710 $/kg

Родиум

384085 $/kg

Рутениум

23325 $/kg

Олово

444 $/kg

Алуминиум

535 $/kg

Бакар

1933 $/kg

Никел

5957 $/kg

Калај

6241 $/kg

Цинк

719 $/kg

Кобалт

9942 $/kg