Моќната фризура и модниот детаљ како главен зимски тренд (ФОТО) Објавена во: 01 Декември, 2023 Елегантната фризура своевремено беше резервирана само за девојчиња, а сега се препорачува како еден од главните трендови. Токму познатото опавче или полуопаш е идеално стилско решение, особено кога немате многу време. Ова е софистицирана и практична фризура, идеална за свечени прилики или опуштени денови. Во последните месеци, полуконското ...

Часовник на неделата: WONDROUS WINTER WONDERLAND за празниците кои следат Објавена во: 01 Декември, 2023 Уникатен дизајн на часовник посебен за престојните празници Дел од колекцијата во соработка со Симпсонови е овој црвен празничен часовник со прекрасен дизајн во повеќе бои со ликовите на семејството Симпсонови. Овој и уште многу други часовници ќе ги пронајдете во продавниците на Божиновски, или он лајн на нивната веб ...

„Чоколаден на мајка“: Нора Шакири објави преслатка фотографија од синот Ијан Објавена во: 01 Декември, 2023 Водителката и новинарка Нора Шакири често споделува фотографии со синчето Ијан на својот Инстаграм профил. Очигледно е дека времето кое го поминуваат заедно е полно со смеа и многу љубов, но и по некоја беља. Неодамна, Нора постави една фотографија на која Ијан место да јаде, целиот крем од лепчето го размачкал на себе, а овој ...

Месечен хороскоп за декември: Љубов, среќа, успех, пари... Еве кои знаци овој месец ќе уживаат на секое поле Објавена во: 01 Декември, 2023 Овен На почетокот на декември ќе добиере поволни вести од личност под знакот на Водолија, кои имаат директна врска со вашата деловна ситуација. Најдобро е да научите да ги вртите вашите активности околу семејството бидејќи никој нема да ве помести. Здравјето е одлично. Бик Досега бевте премногу ...

Пораснаа близнаците на Ненад и Горана Ѓорѓиевски: Иво и Љупка полнат 8 години Објавена во: 30 Ноември, 2023 Вие сте нашиот извор на радост среќа и неизмерна љубов . Среќен 8-ми роденден Љупка и Иво ве сакаат мама и тато . Ова е пораката која познатиот водител Ненад ја сподели на социјалните мрежи. Близнаците на водителот се родени предвреме некаде при крај на 31 вата недела од мојата бременост. „Цели три месеци пред породувањето морав да ...

Петгодишни близнаци се венчаа, поради суеверие: Свадбата не може да почека или некој од нив ќе умре од ужасна смрт Објавена во: 30 Ноември, 2023 Според тајландското суеверие, машките и женските близнаци мора да се венчаат што е можно поскоро или еден од нив ќе умре од ужасна смрт. Петгодишни близнаци ја прославија својата венчавка во Анг Тонг, Тајланд. Церемонијата била договорена за близнаците да се „прочистат“ од гревовите од ...

Во петок традиционално осветлување на Новогодишната елка во Скопје Сити Мол! Објавена во: 30 Ноември, 2023 Влезете во светот на чудата во Скопје Сити Мол овој декември. Под слоганот Winter Wonders, вашиот креативен мол, Ви подготви програма која е чудесна за сите генерации. Овој петок во 18:30 часот единствена и уникатна можност ќе имаат посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледаосветлување на светилките од ...

Омилените шткили на Ања Ветерова: Обувки за секоја комбинација и пригода Објавена во: 30 Ноември, 2023 Ања Ветерова, пејачката која е дел од македонската музичка сцена од најрана возраст, денес израсна во вистинска убавица. Живее во САД, од каде што често со своите пријатели споделува објави преку открива како го поминува времето далеку од семејството. Она што често се коментира на тие објави, и што привлекува големо внимание се нејзините ...

Ја преболе долгогодишната љубов: Миленикот на жените, евровизискиот победник Дамијано има нова девојка (ФОТО) Објавена во: 30 Ноември, 2023 Дамијано Дејвид не крие дека повторно е среќен во љубовта, откако стави крај на долгогодишната врска Неодамнешните папарацо фотографии на Дов Камерон и Демијан Дејвид и открија на јавноста пејачот има нова љубовна врска. 27-годишниотДамијано беше уловен како се бакнува со 24-годишната девојка на ...

Дневен хороскоп: Овен - љубовната ситуација се подобрува, Близнаци - внимавајте на односот со партнерот Објавена во: 30 Ноември, 2023 Овен До крајот на денот поволни вести од странство во однос на работните и деловните соработници. Ќе бидете многу добро расположени поради влијанието на личност која веќе некое време многу ве сака. Пазете се од двојни стандарди кога се во прашање пријателите. Бик Венера е задолжена за љубовните врски и тоа ...

„Среќен роденден девојче мое“: Андреј од ДНК вака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Објавена во: 29 Ноември, 2023 Пејачот и едната половина од дуото ДНК, Андреј Ѓорѓиески на својата ќерка Јана, преку социјалните мрежи ѝ честиташе роденден. „Најмилата“ на Андреј денес наполни 8 години. Јана е копија на нејзината мајка Наталија, тоа може да се заклучи и од нивните заеднички фотографии колку си личат една на друга. Андреј и Наталија ...

Крштевка и роденден на внукот на Димитар Атанасовски: Преслатка торта и убава атмосфера (ФОТО) Објавена во: 29 Ноември, 2023 Сестрата на познатиот водител Димитар Атанасовски објави фотографии од крштевката и роденденот на синот Јаков Имено синот на Марија Атанасовска и нејзиниот сопруг Алек на 12-ти ноември наполни една годинка, а воедно му направија и крштевка. Сепак Марија дури сега реши да објави фотографии на кои може да забележиме ...

Ниту Бијонсе не му одолеа на новиот тренд: Дали е ова навистина таа? (ФОТО) Објавена во: 29 Ноември, 2023 Музичката дива неодамна присуствуваше на американската премиера на нејзиниот филм „Renaissance: A Film Beyonce“ и ја изненади публиката и јавноста ширум светот со нов имиџ. За оваа специјална пригода Бијонсе ја смени косата во платинесто русокоса, но сите оние кои ја обожаваат поприродната верзија на славната пејачка немаат причина за ...

Син градник, беж бунда и црвени тенерки: Антонија на настап како за во теретана (ФОТО) Објавена во: 29 Ноември, 2023 Кратко откако се реализираше во улогата на мајка и сопруга, на големо изненадување на сите Антонија Гиговска се врати на музичката сцена со песната „Брига ме“, а покрај тоа изненади и со новиот стил. Иако речиси сите коментари за промената беа позитивни имаше и од оние кои ја критикуваа, изјавувајќи дека им недостига ...

Дневен хороскоп: Јарците да внимаваат на однесувањето, Раковите ги очекуваат здравствени проблеми Објавена во: 29 Ноември, 2023 Овен Вашата енергија денес е насочена кон семејството. Справувањето со работи како сметки нема да биде инспиративно. Партнерската поддршка е тука. Избегнувајте конфликти на работа, особено со личност родена во знакот Риби. Можни проблеми со притисокот. Бик Добри вести за работата и парите ве очекуваат денес. Ќе ...

Ќе познаете ли кое е ова мало слатко девојче: Ѝ донесе победа на Македонија од едно балканско шоу Објавена во: 28 Ноември, 2023 Струмичанката Славица Ангелова дојде до победа во „Ѕвезде Гранда“ минатата сезона. Таа не важеше за фаворит, но по девет месеци натпреварување освои дури 88.367 гласови на финалната вечер, доволно за победа. Младата струмичанка ги воодушеви сите со нејзиниот финален настап пеејќи ја песната „Угаси ме“ од Парни ...

Три начини како да носите шал оваа зима, а да сте модерни: Овие трикови веројатно не сте ги знаеле Објавена во: 28 Ноември, 2023 Секој има различен ефект врз целокупниот изглед. Наместо само да го завиткате шалот околу вратот, можете да го носите на еден од овие начини за да изгледа повеќе стилски и да не ви падне и да се одврзе. Една девојка покажа три начини на кои веројатно не сте го носеле досега. Можете само да го завиткате шалот ...

Селена Гомез повеќе не е бринета: Ја промени бојата на косата и можеби нема ни да ја препознаете Објавена во: 28 Ноември, 2023 Селена секогаш изгледа добро, и ова не е исклучок Селена Гомез веќе подолго време има темно кафеава коса и боб фризура, а повремено можете да ја видите со подолга коса. Тоа се двете најчести фризури кои таа ги менува, па сега особено изненади со новата коса. Селена Гомез е доказ дека дури и мала промена во ...

Ламбе Алабаковски објави нешто неверојатно: „Оваа фотографија ја направи мојот три годишен син и има посебно значење“ (ФОТО) Објавена во: 28 Ноември, 2023 Пејачот Ламбе Алабаковски, на пауза од работните обврски кои се чести периодов, слободното време го поминува во кругот на семејството, посебно со неговиот тригодишен син. Деновие додека седеле во локалното кафуле во Битола се случило нешто преубаво, спомен кој долго ќе потсетува на овој ...

Дневен хороскоп: Овенот да внимава на пријателите, Вагите да не носат избрзани одлуки во љубовта, Лавот да се посвети на работата Објавена во: 28 Ноември, 2023 Овен Ќе бидете многу фокусирани на себе и на вашите планови кои не сте успеале да ги реализирате во изминатите неколку дена. Пазете се од лажни пријатели и можни озборувања, не е се како што изгледа. Можни проблеми со 'рбетот. Бик Во текот на денот можни се конфликти со партнерот и ...

Плетени комплети како дефиниција за удобност: 3 идеи како да ги комбинирате овие топли парчиња во текот на есента и зимата Објавена во: 27 Ноември, 2023 Една од најудобните и најтопли модни комбинации која брзо ги освои дамите ширум модниот свет... Надвор пристигна вистинска есен, а со неа и ниските температури. Веројатно сите веднаш посегнавме по потопла облека, а актуелен заштитен знак на есента и зимата дефинитивно се различните видови ...

Со кој Мартија замина на патување во Милано? – Една фотографија ја издаде пејачката Објавена во: 27 Ноември, 2023 Младата пејачка Мартија Станојковиќ е на патување во Италија. Мартија по работните ангажмани кои ги имаше изминатиот период одлучи да направи пауза со патување во големиот моден центар, Милано. Очигледно Мартија ужива во најразлични гастрономски специјалитети, но и во луксузниот ентериер од хотелот во кој е сместена. ...

А1 Македонија е одлично место за работење, оценија вработените Објавена во: 27 Ноември, 2023 А1 Македонија објавува дека го доби сертификатотGreat Place to Work®, престижно признание за посветеноста на А1 Македонија за поттикнување на позитивна и инклузивна култура на работното место. Сертификатот Great Place to Work® се доделува врз основа на обемен процес на евалуација кој вклучува темелна анализа на политиките, практиките на работното ...

Тони Зен и Слаткаристика во младите денови: По рамбовки, кога девојчињата лудуваа по нив (ФОТО) Објавена во: 27 Ноември, 2023 Тони Зен и Слаткаристика на еден од првите заеднички настапи Познатиот хип-хоп артист Тони Зен објави фотографии од младоста. Имено со неговиот колега Слаткар беа познати по белите рамбовки, а беа омилени кај женската популација. „Ретроспектива Ова е меѓу првите заеднички настапи со @slatkaristika.official, кај ...

„Моја Македонијо“: Барбара Поповиќ повторно изненади, со „Зајди, зајди јасно сонце“ ги надмина очекувањата Објавена во: 27 Ноември, 2023 Барбара Поповиќ, единствената Македонка во спрското „IDJ Show“ кое открива млади таленти од Балканот и пошироко и овој пат ги надмина очекувањата на гледачите. Младата 22 годишна пејачка, ја отпеа „Зајди, зајди јасно сонце“, а публиката, жирито и следбениците на социјалните мрежи, беа воодушевени од ...

Неделен хороскоп: Близнаците да се чуваат од расправии, Лавовите од негативна енергија, а Девиците од нервози Објавена во: 27 Ноември, 2023 Овен Во следните неколку дена ќе бидете под силно влијание на личност под знакот на Јарец, која е голем поддржувач на вашиот бизнис. Не дозволувајте другите да ве обвинуваат што не сте секогаш тука за нив, вие сте најважната личност, особено во деловна смисла. Бик Вашата деловна ситуација е многу ...

Одличен настап на Тамара Грујеска на Јуниорскиот Евросонг (ВИДЕО) Објавена во: 26 Ноември, 2023 Тамара Грујеска, македонската претставничка на Јуниорскиот Евросонг кој оваа година се одржа во Ница, Франција заврши на 12-то место. Тамара имаше одличен настап на сцената со песната „Кажи ми, кажи ми кој“. Автор на песната е на Роберт Билбилов, микс и мастеринг Дарко Димитров и Роберт Билбилов, а текстот на Роберт Билбилов и Коста Петров. ...

Ова девојче родено е без нос: Помина низ пеколот за да има нормален живот, а само погледнете како изгледа денес Објавена во: 26 Ноември, 2023 Теса е девојче која се издвојува од своите врсници поради уникатниот изглед, поточно е родена без нос. Поради таа специфичност ја нарекоа „Волдеморт“. Нејзината приказна е навистина инспиративна бидејќи нè принудува да ја прифатиме разновидната убавина на секое човечко суштество без дискриминација. ...

Теодора Џехверовиќ пееше во ринг и ја „полуде“ публиката: Поради жешкиот танц и се одврза маицата, а потоа настана хаос Објавена во: 26 Ноември, 2023 Љубителите на боречките вештини во регионот, а особено во Република Српска, оваа сабота уживаа во меѓународниот боречки спектакл. Градишка оваа година беше домаќин на меѓународен боксерски и кик-бокс настан наречен GFN III кој се одржа во спортската сала „Арена“. Пејачката Теодора ...

Изработен од најубаво злато: Цеца за роденден на Анастасија и купила подарок вреден 20.000 евра Објавена во: 25 Ноември, 2023 Не секој ден се слави 25-ти роденден, а Цеца ја израдува својата ќерка со парче накит во кој сите ќе гледаат каде и да се појави. Цеца сака да подарува, особено кога се во прашање нејзините деца и внуци. Тогаш не прашува колку чини тоа што имала намера да го купи, а тоа го покажала и сега, кога ја израдувала ...

Скопје

9ᴼ/9ᴼ
0.51
87%
1012

Белград

1ᴼ/1ᴼ
6.17
76%
1018

Софија

11ᴼ/9ᴼ
4.63
87%
1014

Сараево

6ᴼ/6ᴼ
7.45
60%
1015

Љубљана

2ᴼ/0ᴼ
1.54
95%
1021

Атина

21ᴼ/17ᴼ
2.24
83%
1015

Тирана

12ᴼ/12ᴼ
1.54
88%
1014

Подгорица

14ᴼ/10ᴼ
0.0
82%
1013
Currency

61.62

Currency

56.5607

Currency

71.8263

Currency

37.709

Currency

41.8983

Currency

65.0071

Currency

7.99806

Currency

0.62001

Currency

0.38525

Currency

0.52554

Currency

1.95599

Currency

0.67966

Алуминиум

2 $

Кобалт

546 $

Никел

535450 $

Рутениум

24115 $

Сребро

818 $

Злато

66591 $

Бакар

7 $

Паладиум

32333 $

Платина

30032 $

Родиум

143086 $

Цинк

79273 $