Маса топол воздух над северна Африка и централниот Медитеран се пробива кон исток, па од денеска до петок во Грција и Турција на места ќе предизвикаат искачување на температурите до 45 Целзиусови степени, јавува дпа. Највисоки температури се очекуваат во среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11:30 часот или ...

Највисоки температури се очекуваат во среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11:30 часот или ќе останат целосно затворени доколку локалните општини одлучат дека топлината е премногу висока. Грчкото Министерство за труд ги повика луѓето од јавниот и приватниот сектор да работат од дома доколку е можно. За ...

Сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 31 до 40 степени. UV=9 Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен, попладне во делови од котлината повремено засилен ветер од ...

Највисоки температури се очекуваат во среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11:30 часот или ќе останат целосно затворени доколку локалните општини одлучат дека топлината е премногу висока. Грчкото Министерство за труд ги повика луѓето од јавниот и приватниот сектор да работат од дома доколку е можно. За ...

Највисоки температури се очекуваат во среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11:30 часот или ќе останат целосно затворени доколку локалните општини одлучат дека топлината е премногу висока. Грчкото Министерство за труд ги повика луѓето од јавниот и приватниот сектор да работат од дома доколку е можно. За ...

Маса топол воздух над Северна Африка и централен Медитеран се пробива кон исток, па од денеска до петок во Грција и Турција на места ќе дојде до искачување на температурите и до 45 Целзиусови степени, јавува ДПА. Највисоки температури се очекуваат в среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11.30 часот или ќе ...

Добивај вести на Viber Маси топол воздух над северна Африка и централниот дел на Медитеранот се пробиваат кон исток, па од вторник до петок во Грција и Турција ќе предизвикаат пораст на температурите до 45 Целзиусови степени на некои места, пренесува во вторник ДПА. Највисоки температури се очекуваат во среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Од вторник, училиштата во делови од ...

Маса топол воздух над Северна Африка и централен Медитеран се пробива кон исток, па од денеска до петок во Грција и Турција на места ќе дојде до искачување на температурите и до 45 Целзиусови степени, јавува ДПА. Највисоки температури се очекуваат в среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11.30 часот или ќе ...

Маса топол воздух над Северна Африка и централен Медитеран се пробива кон исток, па од денеска до петок во Грција и Турција на места ќе дојде до искачување на температурите и до 45 Целзиусови степени, јавува ДПА. Највисоки температури се очекуваат в среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11.30 часот или ќе ...

Маса топол воздух над Северна Африка и централен Медитеран се пробива кон исток, па од денеска до петок во Грција и Турција на места ќе дојде до искачување на температурите и до 45 Целзиусови степени, јавува ДПА. Највисоки температури се очекуваат в среда и четврток, а за време на викендот треба да се намалат, прогнозира грчката метеоролошка служба. Почнувајќи од вторник, училиштата во делови од земјата или ќе се затворат во 11.30 часот или ќе ...