Лусаил, 24 моември 2022 (МИА) – Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел ...

Еден од претендентите за титула на Светското првенство во Катар, Аргентина потфрли на стартот на големиот собир. Шокот на Аргентинците им го приреди Саудиска Арабија кој славеше по целосен пресврт во второто полувреме. „Гаучостите“ во Катар стигнаа како шампиони на Јужна Америка во низа од 36 натпревари без пораз, предводени од легендарниот Лео Меси, но веќе денеска им се заканува испаѓање од Мундијалот. Аргентина денеска мора да слави против ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Бразилскиот селектор Тите даде свое видување за повредата на напаѓачот на репрезентацијата Нејмар. Триесет годишниот Бразилец беше заменет во второто полувреме од синоќашниот натпреварот (2:0) против Србија на Светскто првенство 2022 по дуелот со српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ. – Можете да бидете сигурни дека Нејмар повторно ќе игра на овој Мундијал. Ова сигурно го знам, изјави Тите за „RMC Sport“. Бразилскиот лекар вели дека Нејмар го ...

Бразилскиот селектор Тите даде свое видување за повредата на напаѓачот на репрезентацијата Нејмар. Триесет годишниот Бразилец беше заменет во второто полувреме од синоќашниот натпреварот (2:0) против Србија на Светскто првенство 2022 по дуелот со српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ. – Можете да бидете сигурни дека Нејмар повторно ќе игра на овој Мундијал. Ова сигурно го знам, изјави Тите за „RMC Sport“. Бразилскиот лекар вели дека Нејмар го ...

Лусаил, 25 ноември 2022 (МИА) – Бразилскиот селектор Тите даде свое видување за повредата на напаѓачот на репрезентацијата Нејмар. Триесет годишниот Бразилец беше заменет во второто полувреме од синоќашниот натпреварот (2:0) против Србија на Светскто првенство 2022 по дуелот со српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ. – Можете да бидете сигурни дека Нејмар повторно ќе игра на овој Мундијал. Ова сигурно го знам, изјави Тите за „RMC Sport“. ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...

Селекторот на Бразил, Тите, зборуваше за притисокот врз неговата репрезентацијата пред настапот на Светското првенство во Катар. – Не сум одговорен за 20 години без трофеј, туку само за последните четири години. Историјата на бразилската репрезентација е убава и предизвикува притисок, тоа е точно. Очите на цела земја која е заљубена во фудбалот се вперени кон нас. Ова особено важи за децата, за кои фудбалот е дел од нивното образование. Има ...