Селекциите на Италија, Чешка и на Словенија се новите три репрезентации кои по вечерашните дуели си обезбедија пласман на Европското првенство кое идната година ќе се одржи во Германија. Во групата Ц во која е и Македонија, Украина и Италија во Леверкузен одиграа без голови и тој резултат им одговараше на Аѕурите да го освојат второто место. Чесите исто така во директен дуел со конкурентот за второто место во групата Е, Молдавија, славеа со 3:0 ...

Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка со 3:0 ја совлада Молдавија. Италијанците беа подобриот тим во поголемиот дел од натпреварот, во првото полувреме имаа дури 10 удари кон голот, создаваа прилики, но не успеаја да го скршат отпорот на ...

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка со 3:0 ја совлада Молдавија. Италијанците беа подобриот тим во поголемиот дел од натпреварот, во првото полувреме имаа дури 10 удари кон голот, создаваа прилики, но не успеаја да го скршат отпорот на ...

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка со 3:0 ја совлада Молдавија. Италијанците беа подобриот тим во поголемиот дел од натпреварот, во првото полувреме имаа дури 10 удари кон голот, создаваа прилики, но не успеаја да го скршат отпорот ...

Дознавме уште три репрезентации кои ќе бидат дел од следното Европско првенство кое ќе се одржи во 2024 година во Германија. Италија во нашата квалификациска група во германскиот град Леверкузен успеа да дојде до бод кој ѝ беше доволен да го обезбеди второто место на табелата. Играчите на Лучијано Спалети одиграа без голови 0:0 против селекцијата на Украина. Словенија во квалификациската група „Х“ во директна борба за второто место го совлада ...

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка со 3:0 ја совлада Молдавија. Италијанците беа подобриот тим во поголемиот дел од натпреварот, во првото полувреме имаа дури 10 удари кон голот, создаваа прилики, но не успеаја да го скршат отпорот на ...

Foto/ EPA Италија, Словенија и Чешка вечерва обезбедија пласман на Европското првенство во Германија. На трите селекции им беше потребен еден бод за пласман, Италија во Леверкузен ремизираше со Украина, Словенија го победи Казахстан со 2.1, а Чепка со 3:0 ја совлада Молдавија. Италијанците беа подобриот тим во поголемиот дел од натпреварот, во првото полувреме имаа дури 10 удари кон голот, создаваа прилики, но не успеаја да го скршат отпорот ...