Канада синоќа против Белгија, иако загуби одигра навистина одлично. И судиите со своите грешки “помогнаа“ Канаѓаните да загубат кои во најмала рака заслужија барем реми. По мечот селекторот на Канада, Џон Хердман ги собра своите избраници на теренот и им говореше неколку минути. “Им кажав дека ние припаѓаме тука, на овој Мундијал, и дека на следниот меч во недела ќе ја Е*ЕМЕ Хрватска. Јас сум горд на нив, знам што можат тие, само треба да се ...

Канада вчера одигра одличен натпревар, иако изгуби од Белгија (0:1) оваа селекција ги освои симпатиите на јавноста. По натпреварот со Белгија во центарот на вниманието се најде селекторот на Канада Џон Хердман. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Хердман даде вулгарна изјава во која не покажа ниту малку почит за репрезентацијата на Хрватска која е актуелен вицешампион од Мундијалот во Русија. „Моите фудбалери докажаа дека заслужуваат ...

Репрезентацијата на Канада иако создаде доволно шанси и упати доста шутеви не успеа да извлезе позитивен резултат на средбата против Белгија. Канаѓаните кои на овој меч не реализираа и пенал беа поразени со 1-0 со голот на Батшуаји во првото полувреме. Ваквиот резултат дефинитивно донесе фрустрација, нервоза, па селекторот Џон Хердман не бираше зборови за да ги мотивира своите играчи за новата битка која престои-дуелот со Хрватска. -Само што им ...

Канада немаше среќа во првиот натпревар на Светското првенство во Катар во кој загуби со 1-0 од Белгија во натпревар во кој беше и далеку подоминантен противник. Канаѓаните промашија и пенал, а во полза не беа ниту двете контроверзни судиски одлуки. Поразот од Белгиците дополнително го мотивираше селекторот на Канада, Џон Хердман кој по мечот изјави дека неговите играчи ќе ја е*ат Хрватска во мечот кој ќе биде одигран во недела. „Им кажав на ...

Се лекторот на Канада, Џон Хердман, упати непристојна закана до Хрватска, откако северноамериканците загубија од Белгија на нивниот прв натпревар на Светското првенство по 36 години. Канаѓаните одиграа силен настап во нивното долгоочекувано враќање на најголемата сцена, но сепак не освоија бод од нивната пресметка со „црвените ѓаволи“, што значи дека ќе мора да бараат задолжителна победа против Хрватска во нивните следниот натпревар. „Им кажав ...