Добивај вести на Viber Непознат маж се полил со бензин и самозапалил утрово околу 9 часот и 40 минути пред зградата на Владата на Хрватска. Како што пренесуваат медиумите, тоа се случило токму до оградата на јужната страна на плоштадот Марко во Загреб.. Според неофицијални информации, мажот се самозапалил и се здобил со тешки телесни повреди. Лекарите се борат за неговиот живот, а прогнозите не се добри. Итната помош веднаш пристигнала на ...

Маж утрово околу 9:30 часот се полеал со бензин и се самозапалил на плоштадот пред зградата на хрватската влада во Загреб, пренесуваат хрватските медиуми. Хрватскиот медиум „Јутарњи лист“, пренесувајќи изјава од сведок, пишува дека лицето што се запалило пред тоа било видно растроено. За овој потег на мажот веднаш било известено обезбедувањето, а пред тие да се упатат кон него човекот веќе бил зафатен од пламенот. Полициските службеници почнале ...

Околу 9 часот и 30 минути пред зградата на Владата на Република Хрватска на Марково трг во Загреб, непознат маж се полил со бензин и се запалил, пишува Јутарњи. Поради сериозноста на повредите, неговиот живот е во опасност, со изгореници од четврти степен кои ја зафатиле целата површина на телото и прогнозата е лоша, соопштија лекарите. Еден од очевидците рече дека видел човек како се полева со течност во непосредна близина на зградата на ...

Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Свети Марко во Загреб, пред зградата на хрватската Влада, непознато лице се полило со бензин и се самозапалило, ја објави Индекс потврдата од загрепската полиција. View this post on Instagram A post shared by 24sata (@24sata.hr) Неофицијално се дознава дека маж се самозапалил, при што се здобил со тешки изгореници. Тој сè уште бил жив кога пристигнала итната помош. „Мажот е ...

Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Свети Марко во Загреб, пред зградата на хрватската Влада, непознато лице се полило со бензин и се самозапалило, ја објави Индекс потврдата од загрепската полиција. Неофицијално се дознава дека маж се самозапалил, при што се здобил со тешки изгореници. Тој сè уште бил жив кога пристигнала итната помош. „Мажот е во тешка состојба и животот му е во опасност. Тој е пренесен во ...