По паузата од три меча поради коронавирусот, Никола Јокиќ се врати на маестрален начин. Чудесна, фантастична партија на Никола Јокиќ. Центарот на Денвер утринава блескаше во победата против Оклахома. Србинот реализираше 39 поени, што му е рекорд на сезоната, а само една асистенција му недостигаше за трипл-дабл. Денвер ја победи Оклахома со 131:126. Фантастична партија на Лука Дончиќ за Далас, но бадијала, неговиоте 42 поени против беа ...

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ уште еднаш го воодушевија кошаркарскиот свет. Двајцата беа блиску до трипл-дабл со 39+ поени. Дневер, по едно продолжение ја победи Оклахома 131:126, додека Далас доживеа пораз во Кливленд 112:125. Јокиќ го предводеше Денвер со 39 поени, 10 скока и девет асистенции. Актуелниот МВП, од поле шутираше 11/15, погоди 16 од 18. слободни фрлања. Голема помош доби од Арон Гордон (33 поени) и Словенецот Влатко Чанчар (19 ...

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ уште еднаш го воодушевија кошаркарскиот свет. Двајцата беа блиску до трипл-дабл со 39+ поени. Дневер, по едно продолжение ја победи Оклахома 131:126, додека Далас доживеа пораз во Кливленд 112:125. Јокиќ го предводеше Денвер со 39 поени, 10 скока и девет асистенции. Актуелниот МВП, од поле шутираше 11/15, погоди 16 од 18. слободни фрлања. Голема помош доби од Арон Гордон (33 поени) и Словенецот Влатко Чанчар (19 ...

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ уште еднаш го воодушевија кошаркарскиот свет. Двајцата беа блиску до трипл-дабл со 39+ поени. Дневер, по едно продолжение ја победи Оклахома 131:126, додека Далас доживеа пораз во Кливленд 112:125. Јокиќ го предводеше Денвер со 39 поени, 10 скока и девет асистенции. Актуелниот МВП, од поле шутираше 11/15, погоди 16 од 18. слободни фрлања. Голема помош доби од Арон Гордон (33 поени) и Словенецот Влатко Чанчар (19 ...

Никола Јокиќ и Лука Дончиќ уште еднаш го воодушевија кошаркарскиот свет. Двајцата беа блиску до трипл-дабл со 39+ поени. Дневер, по едно продолжение ја победи Оклахома 131:126, додека Далас доживеа пораз во Кливленд 112:125. Јокиќ го предводеше Денвер со 39 поени, 10 скока и девет асистенции. Актуелниот МВП, од поле шутираше 11/15, погоди 16 од 18. слободни фрлања. Голема помош доби од Арон Гордон (33 поени) и Словенецот Влатко Чанчар (19 ...