Македонската фудбалска репрезентација квалификациите за Евро 2024 ги заврши со реми од 1-1 против големата Англија во Скопје. Избраниците на Благоја Милевски одиграа фантастичен натпревар во кој имаа и водство, но на крајот мораат да се задоволат со бод. Натпреварот го прокоментира капитенот Енис Барди кој изјави дека овие средби се од големо значење за иднината на репрезентацијата и дека се надева дека на нејзино чело ќе остане селекторот ...

Капитенот на Македонија, Енис Барди кој даде гол со кој нашата репрезентација одигра 1:1 против Англија, по мечот порача дека посакува селекторот Благоја Милевски да остане на чело на националниот тим. -Со селекторот Милевски направивме многу добри работи и во репрезентацијата до 21 година и сега во овој момент. Мислам дека се познавме добро и дај Боже да продолжиме да соработуваме заедно. Не ги знам деталите од неговиот договор само знам дека ...

Капитенот на Македонија, Енис Барди даде гол со кој нашата репрезентација одигра 1:1 против фаворизираната Англија. По мечот, Барди објасни дека посакува селекторот Благоја Милевски да остане на чело на националниот тим. „Со селекторот Милевски направивме многу добри работи и во репрезентацијата до 21 година и сега во овој момент. Мислам дека се познавме добро и дај Боже да продолжиме да соработуваме заедно. Не ги знам деталите од неговиот ...

Македонија со позитивен резултат против големата Англија (1-1) го заврши квалификацискиот циклус за пласман на европскиот шампионат кој наредната година ќе се одржи во Германија. Нашите фудбалери се прикажаа во добро издание против „гордиот албион“ кој важеше за апсолутен фаворит, меѓутоа тоа не го потврди на теренот каде избраниците на Милевски гинеа за секоја топка на секој дел од теренот и заслужено останаа непоразени. Стрелец на погодокот за ...