Милано, 24 јануари 2023 (МИА) – За напаѓачот на Челзи, Кристијан Пулишиќ се заинтересира Милан, пренесува „Marca“. Тренерот на „сините“ Греам Потер нема планови за 24-годишниот фудбалер во иднина, па летово ќе му биде дозволено да бара нов клуб. Милан веќе почна да работи на потенцијален потпис на Американецот. Ситуацијата на фудбалерот ја следат и Њукасл, Манчестер јунајтед и Арсенал. Пулишиќ оваа сезона забележа 21 настап за сините во сите ...

За напаѓачот на Челзи, Кристијан Пулишиќ се заинтересира Милан, пренесува „Marca“. Тренерот на „сините“ Греам Потер нема планови за 24-годишниот фудбалер во иднина, па летово ќе му биде дозволено да бара нов клуб. Милан веќе почна да работи на потенцијален потпис на Американецот. Ситуацијата на фудбалерот ја следат и Њукасл, Манчестер јунајтед и Арсенал. Пулишиќ оваа сезона забележа 21 настап за сините во сите натпреварувања, постигнувајќи еден ...

– За напаѓачот на Челзи, Кристијан Пулишиќ се заинтересира Милан, пренесува „Marca“. Тренерот на „сините“ Греам Потер нема планови за 24-годишниот фудбалер во иднина, па летово ќе му биде дозволено да бара нов клуб. Милан веќе почна да работи на потенцијален потпис на Американецот. Ситуацијата на фудбалерот ја следат и Њукасл, Манчестер јунајтед и Арсенал. Пулишиќ оваа сезона забележа 21 настап за сините во сите натпреварувања, постигнувајќи ...