Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје во последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 ремизираше 1:1 против Англија. Англија уште во четвртата минута го имаше првиот удар кон нашиот гол преку дебитантот Луис, но непрецизно шутираше над голот на Димитриевски. Играчите на Герет Саутгејт воглавно ја контролираа топката без големи амбиции да нападнат чекајќи ...

Македонската фудбалска репрезентација со реми против Англија го заокружи квалификацискиот циклус. Натпреварот почна со иницијатива на Англија, гостите играа на нашата половина, а првиот конкретен обид го имаа преку Деклан Рајс кој биеше од далечина и ја погоди стативата од голот на Димитриевски. Во финишот од првиот дел Миовски доби удар со лакт од дебитантот Рико Луис, а судијата откако ја прегледа снимката покажа на белата точка за нашата ...

Македонската фудбалска репрезентација со реми против Англија го заокружи квалификацискиот циклус. Натпреварот почна со иницијатива на Англија, гостите играа на нашата половина, а првиот конкретен обид го имаа преку Деклан Рајс кој биеше од далечина и ја погоди стативата од голот на Димитриевски. Во финишот од првиот дел Миовски доби удар со лакт од дебитантот Рико Луис, а судијата откако ја прегледа снимката покажа на белата точка за нашата ...