Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот син бил нападнат во приватното училиште во Карпош во кое учел, соопшти МВР. „На 22.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(54) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот во приватно училиште на подрачје на Карпош неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик“, се вели во полицискиот билтен. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна ...

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот син бил нападнат во приватното училиште во Карпош во кое учел, соопшти МВР. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „На 22.11.2022 во 21.30 часот во Полициската станица Карпош, К.С.(54) од Скопје пријавил дека околу 11.00 часот во приватно училиште на подрачје на Карпош неговиот малолетен син бил физички нападнат од негов соученик“, се вели во полицискиот билтен. По целосно документирање на ...